• شعر پارسی

  برای ورود بر روی عکس کلیک کنید

 • شعر مدرن

  برای ورود بر روی عکس کلیک کنید

 • انجمن شعر و ادب پارسی

  برای ورود بر روی عکس کلیک کنید

 • قند مکرر

  برای ورود بر روی عکس کلیک کنید

 • مقالات ادبی

  برای ورود بر روی عکس کلیک کنید

راه های تماس

راه های تماس با مدیران شعر و ادب پارسی :ارسال نامه به مدیر،ایمیل،پشتیبانی آنلاین و... میباشد.

تماس با ما

مجله شعر و ادب پارسی

مجله شعر و ادب پارسی ارائه ای قدرتمند برای کاربران میباشد که با توجه به این افزونه امکان بررسی و دسترسی بیشتر به مطالب امکان پذیر است.

مجله شعر و ادب پارسی

انجمن شعر و ادب پارسی

انجمن شعر و ادب پارسی فضایی صمیمی است برای نقد و بررسی تخصصی آثار ادبی مانند شعر و داستان و ... و تبادل افکار و اطلاعات ادبی بین علاقه مندان به شعر و ادب پارسی

انجمن شعر و ادب پارسی

مجله شعر و ادب پارسی

با الهی - 12

 معروف است که دو تن از دوستان مشغول تماشاي نمايشي بودند. در بخشي از داستان مسابقه‌اي پيش آمد ميان يک اسب سفيد و يک اسب سياه.گفتند که خوب است ما بر روي اين دو اسب شرط‌بندي کنيم تا کدام برنده خواهد شد. پس بر جايزه‌اي بزرگ شرط بستند، يکي به نفع سياه يکي به نفع سفيد و چون اسب سفيد برنده شد، بازنده بي‌درنگ جايزه را به دوست تقديم کرد. آن دوست نگاهي در آن جايزه‌ي بزرگ کرد، لَختي انديشيد و گفت نه؛ انصاف نيست من نمي‌توانم اين مبلغ را از تو قبول کنم زيرا حقيقت اين است که من پيش از اين سه بار اين فيلم را ديده بودم. دوستش گفت: نوش جانت باد، من خود پنج بار فيلم را ديده بودم،گفتم شايد اين‌بار اسب سياه برنده شود!
شگفتي در اين است که انسان‌ها پايان داستان خوبان و بدان را بارها خود ديده‌اند و از زبان انبيا و اوليا و شاعران شنيده‌اند و فطرت آدمي نيز خود از پايان خبر مي‌دهد، اما باز اميد بسته‌اند که راه شرّ و بدي به ايشان سود رساند و سعادت آوَرَد، باز طمع بسته‌اند که اسب سياه که رمز نيروهاي اهريمني است برنده شود.

 


365روز با قرآن

دکتر الهي قمشه اي

نظرات کاربران

 هانیه : سایت بسیار جالبی دارید    images

 

    لاله : لطفا شعرهای بیشتری بگذارید    images223

 

   مرجان : لطفا بخش انجمن را افزایش دهید    images22

خبرنامه ماهیانه

 شبکه خود را در این قسمت ثبت نمایید: